Odvzdušňovací ventil

Neohodnoceno
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 
Dostupnost Na dotaz
Cena 329,75 Kč bez DPH
399 Kč    
Kód produktu 513
Kategorie Dopojovací příslušenství
 

Stylový retro odvzdušňovací ventil.

 

Jak zjistit, jestli máte zavzdušněné topení? Je to snadné: Otevřete regulační kohouty všech topných těles na maximum.  Až se spustí kotel (docílíte toho např. nastavením vysoké teploty na pokojovém termostatu), tak by všechna tělesa měla mít podobnou teplotu. Pokud je některé těleso stejně horké od shora až dolů a jiné je teplé jen nahoře a dole studené, soustava není správně hydraulicky regulována, tedy odvzdušněna. 

Topení odvzdušňujte pravidelně Topnou soustavu odvzdušňujte nejméně co tři měsíce a vždy po každém dopouštění vody do systému. Odvzdušnění radiátorů je velmi jednoduché a zvládnete ho jistě i Vy. Jak na to? Povolte odvzdušňovací šroub v horní části radiátoru a počkejte, dokud nezačne vytékat voda. Poté šroub dotáhněte – a hotovo. Nezapomeňte si připravit nádobu, kam může voda z topení vytékat. Přece jen si na odvzdušnění sami netroufnete? Kontaktujte odborníky.

Udržujte také dostatečný tlak vody v topném systému. Jaký by tlak ve Vaší otopné soupravě měl být? Správnou hodnotu naleznete v materiálech od výrobce.